Ontwikkeld & geproduceerd in Zwitserland

EMU Professional II: MID-conforme driefasige kWh-meter

De Professional II meet driefasig – direct tot 100 A of via stroomtransformatoren – en slaat het belastingsprofiel in het apparaat op. De waarden zijn MID-conform en daardoor toegelaten voor interne en externe afrekening. De meter wordt op een standaard DIN-rail gemonteerd.

powered by swiss made software
EMU Professional II driefasige kWh-meter met lcd-display, CE- en M22-markering en de vermelding Made in Switzerland
EMU Professional II 3/100 LoRa · 3×230/400 V · 50 Hz · Cl. B

Certificeringen

Welke certificeringen heeft de EMU Professional II?


Een meter voor de afrekening moet meer kunnen dan meten. De Professional II heeft de goedkeuringen die in Zwitserland en de EU vereist zijn voor afrekening, verdeling van hoeveelheden aan derden en energiemanagement.

100,000

meetwaarden in het belastingsprofielgeheugen

3 jaar

historie in het apparaat

4

tarieven voor verbruik en teruglevering

MID B+DToegelaten voor afrekening in de EU
PTB-A 20.1IJkrechtelijk conform
PTB-A 50.7Verdeling aan derden en energiemanagement
ISO 50001Geschikt voor energiemanagementsystemen
CLC/TR 50579Ook nauwkeurig bij fotovoltaïsche installaties

Interfaces

Welke interfaces heeft de EMU Professional II?


De Professional II is er in uitvoeringen met verschillende interfaces. De keuze is geen bijzaak – ze bepaalt de bedrading, de netwerkplanning, de uitleescyclus en welke systemen later bij dezelfde waarden kunnen. Elke interface heeft hier daarom een eigen pagina, met het principe, de dimensionering en de typische samenwerking met het EMU M-Center.

Eerst een vuistregel: M-Bus als in het gebouw veel meters voor verschillende media samenkomen. RS-485 als monitoring en automatisering al Modbus gebruiken. TCP/IP als Ethernet aanwezig is en de data naar de cloud of een dashboard gaan. LoRa als er geen kabel te trekken is.

M-BusTwee draden, polariteitsonafhankelijk, tot 250 meters op het M-Center RS-485 / Modbus RTUVeldbus voor monitoringsystemen, registertoegang TCP/IPModbus TCP en MQTT direct op het netwerk LoRaRadio in de EU868-band, TTN-template inbegrepen KNXVanaf Q1 2027

De meest gemaakte fout

De interface wordt vaak gekozen op basis van wat de elektricien kent, niet op basis van waar de data later naartoe moeten. Komt er over twee jaar een afrekening of dashboard bij, dan is de beslissing al ingebouwd. Daarom leggen we aan het begin van een project liever het doelsysteem vast dan de klemmenbezetting.

Uitvoeringen

Welke uitvoeringen van de EMU Professional II zijn er?


Twee beslissingen bepalen de uitvoering: loopt de stroom direct door de meter of via transformatoren, en via welke interface moeten de waarden het apparaat verlaten. De aanduiding op het frontpaneel legt beide vast.

Directe aansluiting 3/100 – tot 100 A per fase

Meetbereik 0,25–5(100) A · −25 tot +70 °C · klasse B voor actieve energie, klasse 2 voor reactieve energie

Transformatoraansluiting 3/5 – via stroomtransformatoren

Meetbereik 0,01–1(6) A secundair · temperatuurbereik afhankelijk van de uitvoering, zie opdruk op het frontpaneel · passende stroomtransformatoren

Meer aanzichten

EMU Professional II 3/100 LoRa schuin, ventilatiesleuven en SMA-antenneaansluiting aan de bovenzijde zichtbaar
Bovenzijde met antenneaansluiting. Bij de LoRa-uitvoeringen met aansluiting voor een externe antenne zit de SMA-connector bovenop. Boven het apparaat moet in de verdeelkast ruimte vrij blijven, anders kan de antenne niet worden gemonteerd.
EMU Professional II 3/5 TCP/IP schuin, RJ45-bus aan de bovenzijde zichtbaar
Netwerkbus bovenop. Bij de TCP/IP-uitvoeringen zit de RJ45-bus aan de bovenzijde, tussen de afdekkingen van de klemmenstroken.

Bestelnummers

UitvoeringInterfaceArtikelnummer
EMU Professional II 3/100 – directe aansluiting tot 100 Azonder interfaceP20A0000
EMU Professional II 3/100 M-Bus – directe aansluiting tot 100 AM-BusP20A000M
EMU Professional II 3/100 RS485 – directe aansluiting tot 100 AModbus RTU (RS-485)P20A000MO
EMU Professional II 3/100 TCP/IP – directe aansluiting tot 100 ATCP/IPP20A000T
EMU Professional II 3/100 LoRa – directe aansluiting tot 100 ALoRa, interne antenneP20A000LO
EMU Professional II 3/100 LoRa ext. antenne – directe aansluiting tot 100 ALoRa, interne antenne en SMA-aansluiting voor externe antenneP20A000LE
EMU Professional II 3/100 KNX – directe aansluiting tot 100 AKNX (vanaf Q1 2027)P20A000K
EMU Professional II 3/5 – transformatoraansluitingzonder interfaceP21A0000
EMU Professional II 3/5 M-Bus – transformatoraansluitingM-BusP21A000M
EMU Professional II 3/5 RS485 – transformatoraansluitingModbus RTU (RS-485)P21A000MO
EMU Professional II 3/5 TCP/IP – transformatoraansluitingTCP/IPP21A000T
EMU Professional II 3/5 LoRa – transformatoraansluitingLoRa, interne antenneP21A000LO
EMU Professional II 3/5 LoRa ext. antenne – transformatoraansluitingLoRa, interne antenne en SMA-aansluiting voor externe antenneP21A000LE
EMU Professional II 3/5 KNX – transformatoraansluitingKNX (vanaf Q1 2027)P21A000K

De foto’s tonen voorbeeldapparaten. Bepalend voor uw bestelling zijn het artikelnummer en de datasheet – datasheet en handleidingen vindt u verderop om te downloaden.

Voordelen

Wat doet de EMU Professional II?


Kosten zichtbaar maken

Verbruik eenduidig toewijzen aan machines, installaties, huurders of gebouwdelen – in plaats van het met een verdeelsleutel te schatten.

Piekbelastingen herkennen

Het belastingsprofiel laat zien wanneer de pieken ontstaan en waar vermogenskosten omlaag kunnen – opgeslagen in het apparaat, ook zonder monitoringsysteem.

Energie efficiënt gebruiken

Databasis voor energiemanagement volgens ISO 50001 – doorlopend en traceerbaar.

Afrekening vereenvoudigen

MID-conforme data voor interne en externe afrekening, inclusief verdeling aan derden.

Flexibele tariefmodellen

Tot vier tarieven voor verbruik en teruglevering – ook voor gemeenschappen voor eigen verbruik en huurdersstroom.

Direct op het netwerk

MQTT-koppeling met dashboards en cloudoplossingen in de TCP/IP-uitvoering.

Belastingsprofielgeheugen

Waarvoor dient het belastingsprofielgeheugen in een kWh-meter?


De meeste meters tonen een meterstand. Die beantwoordt de vraag „hoeveel”, maar nooit de vraag „wanneer”. En juist aan dat „wanneer” hangen de vermogenskosten: een bedrijf met hetzelfde jaarverbruik betaalt aanzienlijk verschillend, afhankelijk van of het verbruik gelijkmatig verdeeld is of zich in enkele kwartieren concentreert.

De Professional II slaat daarom intern meer dan 100.000 meetwaarden op, wat overeenkomt met tot drie jaar historie . De beslissende toevoeging is: ook zonder monitoringsysteem. De meter is er niet van afhankelijk dat iemand hem regelmatig uitleest. Valt de uitlezing twee weken uit – netwerkverbouwing, defecte gateway, vakantie – dan gaan de waarden niet verloren, maar worden ze bij de volgende uitlezing ingehaald.

Dat verandert ook de volgorde waarin een project kan verlopen. U kunt meters inbouwen en beginnen met meten voordat er energiemanagement bestaat. Komt Joulio-Web of een monitoringsysteem later, dan is er al een jaar historie in plaats van een start vanaf nul.

Vier tarieven, twee richtingen

Tot vier tarieven voor verbruik en teruglevering scheiden hoog- en laagtarief, net zoals ze ingevoede van afgenomen energie scheiden. Bij gemeenschappen voor eigen verbruik en huurdersstroom is dat de basis om elke partij uiteindelijk te laten betalen wat ze daadwerkelijk heeft afgenomen of geleverd.

Wat het belastingsprofiel beantwoordt

  • Wanneer ontstaan de vermogenspieken – en waardoor?
  • Draait er ’s nachts iets waar niemand om gevraagd heeft?
  • Wat heeft de nieuwe installatie echt opgeleverd?
  • Welke huurder, welke machine, welk gebied?
  • Klopt de factuur van de leverancier?

Een praktisch bijeffect

Bij een reclamatie kan de betwiste periode achteraf worden gereconstrueerd in plaats van geschat. Dat is het verschil tussen een discussie en een analyse.

Toepassingsgebieden

Waar wordt de EMU Professional II ingezet?


Productie

Verbruik per machine of lijn, als basis voor efficiëntieprojecten en ISO 50001 / ISO 14001.

Kantoor en administratie

Verbruik per huureenheid of gebouwdeel.

Laadinfrastructuur

Afrekenbare meting bij laadpunten.

PV-installaties

Nauwkeurig volgens CLC/TR 50579, met tarieven voor verbruik en teruglevering.

Huurdersstroom | ZEV

Gemeenschappen voor eigen verbruik (ZEV) en huurdersstroom netjes verdelen.

Gemeentelijke energiebedrijven

Submetering in bestaande gebouwen, ook met gemengde meterparken.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de EMU Professional II


Directe aansluiting of transformatoren, ijkperiode, huurdersstroom, ZEV en LEG, interfaces: de antwoorden komen uit de datasheet en de handleidingen van de meter en uit de geldende Zwitserse wettelijke grondslagen.

Toelating, nauwkeurigheid en ijking Directe aansluiting Transformatoraansluiting Montage, behuizing en omgeving Belastingsprofiel en dataopslag Interfaces Huurdersstroom, ZEV en LEG

Toelating, nauwkeurigheid en ijking

Wat is de EMU Professional II?

De EMU Professional II is een driefasige kWh-meter voor de 35 mm DIN-rail. Hij meet actieve en reactieve energie in beide richtingen, slaat het belastingsprofiel in het apparaat op, beheert tot vier tarieven en geeft de waarden afhankelijk van de uitvoering door via M-Bus, Modbus RTU, TCP/IP of LoRa. Hij wordt ook driefasige energiemeter, elektriciteitsmeter of DIN-railmeter genoemd.

Welke nauwkeurigheidsklasse heeft de meter?

Klasse B volgens EN 50470-3 voor actieve energie, wat overeenkomt met een afwijking van één procent. Voor de overige meetgrootheden geldt klasse 2 volgens EN 62053, dus twee procent. Beide klassen gelden over het gehele meetbereik en niet alleen in het nominale punt.

Is de Professional II toegelaten voor afrekening?

Ja. De meter is toegelaten volgens MID module B+D, ijkrechtelijk conform volgens PTB-A 20.1 en bij de uitvoeringen met belastingsprofiel bovendien gecertificeerd volgens PTB-A 50.7 voor verdeling aan derden en energiemanagement.

Hoe lang is een elektriciteitsmeter in Zwitserland geijkt?

Volgens artikel 6 van de EJPD-verordening over meetinstrumenten voor elektrische energie en vermogen (EMmV, SR 941.251) moeten elektronische meters voor actieve energie elke tien jaar door een erkende ijkinstantie opnieuw worden geijkt. Voor meters met een elektromechanisch meetwerk geldt een periode van vijftien jaar.

Kan de ijkperiode worden verlengd?

Ja. Voor direct meetende meters voor actieve energie zonder voorgeschakelde transformatoren staat artikel 6 lid 2 EMmV een statistische steekproefprocedure volgens bijlage 4 toe. Doorstaat een partij de steekproef, dan behouden alle meters van die partij hun ijkgeldigheid voor nog eens vijf jaar.

Wie is verantwoordelijk voor het naleven van de ijkperiode?

De verantwoordelijkheid ligt bij degene die het meetinstrument gebruikt, meestal de eigenaar of beheerder van de installatie. Dat geldt ook voor tussenmeters in een gemeenschap voor eigen verbruik, niet alleen voor de meters van de netbeheerder.

Meet de meter ook correct achter een PV-omvormer?

Ja. De Professional II voldoet aan CLC/FprTR 50579 en meet ook bij harmonischen in het bereik van 2 tot 150 kilohertz, zoals omvormers die veroorzaken, correct. Hij telt verbruik en teruglevering gescheiden, wat voor installaties voor eigen verbruik noodzakelijk is.

Waar wordt de Professional II geproduceerd?

In Zwitserland. Ontwikkeling, printplaatassemblage, eindmontage en test vinden hier plaats, en de technische support komt uit Baar in het kanton Zug.

Directe aansluiting

Wat betekent directe aansluiting bij een elektriciteitsmeter?

Bij een directe aansluiting loopt de volledige belastingsstroom door de meter. Er zijn geen stroomtransformatoren en geen omrekening nodig. Dat vereenvoudigt de installatie, maar beperkt de meetbare stroom tot wat de klemmen van het apparaat aankunnen.

Tot welke stroom mag ik direct meten?

De variant 3/100 met directe aansluiting meet tot 100 ampère per fase. Daarboven is een transformatoraansluiting nodig. Bij installaties dicht bij 100 ampère is de transformatoraansluiting de robuustere keuze.

Welke aderdoorsnede nemen de klemmen op?

Bij de directe aansluiting 1,5 tot 35 vierkante millimeter. Het aanhaalmoment is 2 newtonmeter, maximaal 3 newtonmeter. Te weinig moment leidt tot overgangsweerstand en verwarming aan de klem.

Vanaf welke stroom begint de meter te tellen?

De aanloopstroom van de variant met directe aansluiting is 20 milliampère. Kleinere stromen registreert de meter niet. Voor standby-metingen van afzonderlijke apparaten is dat de ondergrens.

Welke spanning en frequentie heeft de meter nodig?

400 volt AC tussen de fasegeleiders met een tolerantie van plus/min 20 procent, overeenkomend met 230 volt tegen nul. Nominale frequentie 50 hertz, 60 hertz op aanvraag. Het meetbereik loopt van 40 tot 65 hertz.

Wanneer stap ik over van directe aansluiting naar transformatoraansluiting?

Zodra de verwachte continue stroom boven 100 ampère komt of de voedingsleiding een doorsnede boven 35 vierkante millimeter heeft. Ook krappe ruimte in de verdeelkast pleit voor transformatoren, omdat er dan alleen dunne meetleidingen naar de meter lopen.

Transformatoraansluiting

Wat is een transformatoraansluiting?

Bij een transformatoraansluiting meten stroomtransformatoren de belastingsstroom en zetten die om in een kleine secundaire stroom van 5 of 1 ampère. Alleen die secundaire stroom loopt door de meter. Zo kunnen installaties tot in het kiloampèrebereik worden gemeten.

Welke transformatorverhoudingen ondersteunt de Professional II?

Bij de variant met 5 ampère secundair van 5/5 tot 20.000/5 in stappen van 5 ampère. Bij de variant met 1 ampère secundair van 1/1 tot 4.000/1. De verhouding wordt in de meter ingesteld, die de waarden dan naar de primaire zijde schaalt.

Hoe hoog mag de secundaire stroom zijn?

De variant 3/5 verdraagt continu tot 6 ampère secundaire stroom. De aanloopstroom is 1 milliampère, zodat de meter ook zeer kleine lasten ten opzichte van de transformatorgrootte registreert.

Welke klemgegevens gelden voor de meter met transformatoraansluiting?

1 tot 6 vierkante millimeter aderdoorsnede, aanhaalmoment 0,8 newtonmeter, maximaal 1 newtonmeter. De stroomtransformatorcircuits mogen tijdens bedrijf nooit open zijn, omdat er anders gevaarlijk hoge spanningen ontstaan.

Moet ik de transformatorverhouding in de meter instellen?

Ja. Zonder correct ingestelde verhouding schaalt de meter de secundaire waarden verkeerd op en klopt de afrekening niet. De instelling staat beschreven in de quickstart van de Professional II en moet bij de inbedrijfstelling worden vastgelegd.

Zijn stroomtransformatoren ijkplichtig?

Volgens artikel 13 lid 1 EMmV is de ijkgeldigheid van inductieve en capacitieve meettransformatoren onbeperkt. Voor andere transformatortypes kan het federale bureau bij de typegoedkeuring per geval een herijkperiode vastleggen.

Hoe nauwkeurig is de meting met transformatoren?

De totale nauwkeurigheid volgt uit meter en transformator samen. De meter voldoet aan klasse B volgens EN 50470-3. Om dat in de praktijk te halen, moet de transformatorklasse passen en moet de belasting binnen de specificatie van de transformator blijven.

Montage, behuizing en omgeving

Hoeveel ruimte heeft de meter in de verdeelkast nodig?

90 bij 91 bij 72 millimeter, dat zijn 5 modules op de 35 mm DIN-rail. Het gewicht is ongeveer 350 gram.

Welke beschermingsgraad heeft de Professional II?

De behuizing voldoet aan IP51, de klemmen aan IP20. De meter is uitgevoerd in beschermingsklasse II. Voor buitengebruik of een vochtige omgeving is een geschikte behuizing nodig.

In welk temperatuurbereik werkt de meter?

Het bereik begint bij min 25 graden Celsius; de bovengrens hangt af van de uitvoering en staat op het frontpaneel – bij de varianten 3/100 met directe aansluiting is dat plus 70 graden, bij meerdere varianten 3/5 met transformatoraansluiting plus 55 graden. De mechanische omgevingsklasse is M2, de elektromagnetische E2.

Tussen hoeveel tarieven kan de meter schakelen?

Afhankelijk van de uitvoering twee of vier tarieven. Het omschakelen gebeurt via stuuringangen met 230 volt AC. Verbruik en teruglevering worden gescheiden geteld, zodat ook terugleveringstarieven kunnen worden afgedekt.

Belastingsprofiel en dataopslag

Wat is een belastingsprofielgeheugen en waarvoor heb ik het nodig?

Het belastingsprofielgeheugen registreert het verbruik met vaste intervallen, bij de Professional II elke 15 minuten. Daaruit zijn piekbelastingen, standbyverbruik en bedrijfstijden af te lezen. Voor vermogenstarieven en voor energiemanagement volgens ISO 50001 is dat de databasis.

Hoe lang reikt het geheugen?

Meer dan 100.000 meetwaarden, wat bij kwartierwaarden overeenkomt met meer dan drie jaar historie. De meter registreert ongeacht of er een monitoringsysteem is aangesloten.

Wat gebeurt er bij een stroomuitval?

De interne klok loopt 18 dagen door op de buffer. De meetwaarden staan in het EEPROM en blijven daar minstens tien jaar bewaard. Na terugkeer van de voeding telt het apparaat verder zonder ingreep in de data.

Waarom is het belastingsprofiel belangrijk voor verdeling aan derden?

Omdat alleen tijdsgebonden waarden laten zien welke hoeveelheid op welk moment aan derden is doorgegeven. De uitvoeringen met belastingsprofiel van de Professional II zijn hiervoor gecertificeerd volgens PTB-A 50.7.

Interfaces

Welke interfaces zijn er?

Afhankelijk van de uitvoering M-Bus, Modbus RTU via RS-485, TCP/IP of LoRa. Daarnaast zijn er een S0-pulsuitgang en een optische interface. Elke uitvoering heeft een eigen interfacehandleiding.

Welke busbelasting veroorzaakt de meter op de M-Bus?

1,5 milliampère, dat is precies één M-Bus-eenheidsbelasting. Primaire adressen zijn instelbaar van 0 tot 250, het secundaire adres heeft acht cijfers. Af fabriek zijn primair adres 000, 2400 baud en het serienummer als secundair adres ingesteld.

Welke baudrates ondersteunt de M-Bus-uitvoering?

300 tot 9600 baud. In grotere installaties heeft 2400 baud zich bewezen, omdat het bereik bij hogere baudrates sterk afneemt. Het EMU M-Center leest de meters met die instelling uit.

Welke instellingen gelden voor Modbus RTU?

De meter belast het RS-485-segment met een achtste eenheidsbelasting en werkt met 9600 tot 115.200 baud. De registerindeling staat in de handleiding van de Modbus-interface.

Wat kan de TCP/IP-uitvoering?

Ze heeft een RJ45-aansluiting met 100 megabit full duplex en beschikt over een webserver, Modbus TCP, een HTTP-GET-interface en NTP-tijdsynchronisatie. Af fabriek krijgt ze haar adres via DHCP. Met MQTT is een directe koppeling met dashboards en clouddiensten mogelijk.

Welke frequentieband en welke LoRa-klasse gebruikt de meter?

863 tot 870 megahertz, LoRaWAN 1.0.3, standaard klasse C, klasse A is mogelijk. Aanmelden gebeurt via OTAA of ABP.

Is er een LoRa-decoder?

Ja. In The Things Network is de EMU Professional II LoRa als template beschikbaar. Voor andere systemen stelt EMU de decoder op GitHub ter beschikking, samen met een payload-generator en een payload-decoder als webtools.

Welke data levert de S0-pulsuitgang?

De uitgang voldoet aan EN 62053-31 en is uitgevoerd als opto-MOSFET voor 5 tot 60 volt DC of AC. Instelbaar zijn 1, 10, 100, 1000 of 10.000 pulsen per kilowattuur en pulsduren van 2, 10, 30, 40 of 120 milliseconden.

Is er een optische interface?

Ja, een infraroodinterface D0 volgens EN 62056-21. Ze dient voor het uitlezen ter plaatse, onafhankelijk van de busbedrading.

Hoe werken Professional II en EMU M-Center samen?

Het M-Center leest de meter uit via M-Bus of Modbus RTU, slaat de waarden op en geeft ze door via MQTT, BACnet IP, OPC UA, Modbus TCP, API, FTP of e-mail. De belastingsprofielfunctie van het M-Center vereist de EMU Professional II.

Huurdersstroom, ZEV en LEG

Welke meters heb ik nodig voor huurdersstroom?

De netbeheerder meet op het aansluitpunt van het gebouw. De verdeling over de afzonderlijke huurders loopt via tussenmeters die de eigenaar aanschaft en beheert. Deze meters moeten voldoen aan de eisen van het meetinstrumentenrecht, omdat hun waarden voor de afrekening worden gebruikt.

Wat is een gemeenschap voor eigen verbruik (ZEV)?

Meerdere eindverbruikers op dezelfde locatie sluiten zich aaneen en treden tegenover de netbeheerder op als één eindverbruiker. De wettelijke basis zijn de artikelen 17 en 18 van de Zwitserse energiewet, in de versie die sinds 1 januari 2025 geldt. Volgens artikel 17 lid 2 EnG kunnen huurders en pachters worden opgenomen.

Wat is een virtuele ZEV (vZEV)?

Bij een virtuele gemeenschap blijven de metingen van de netbeheerder bestaan en worden ze rekenkundig samengevoegd, in plaats van fysiek via een gemeenschappelijk aansluitpunt te lopen. De term komt uit de praktijk van de netbeheerders; de energiewet zelf gebruikt hem niet. Welke variant mogelijk is, bepaalt de bevoegde netbeheerder.

Wat is een lokale elektriciteitsgemeenschap (LEG)?

Een LEG volgens artikel 17d van de Zwitserse elektriciteitsvoorzieningswet, in werking sinds 1 januari 2026, verbindt eindverbruikers, producenten van hernieuwbare elektriciteit en opslagbeheerders binnen hetzelfde netgebied, op hetzelfde netniveau en fysiek dicht bij elkaar. De omvang beslaat hoogstens het grondgebied van één gemeente.

Welke meting vereist een LEG?

Volgens artikel 17d StromVG moet elke deelnemer over een slim meetsysteem beschikken, dat de netbeheerder plaatst. De afrekening tegenover het net loopt via deze meetsystemen, niet via private tussenmeters.

Welke rol speelt de Professional II in een ZEV of LEG?

Hij meet achter het aansluitpunt: afzonderlijke woningen en bedrijfsruimten, laadpunten, warmtepompen, PV en opslag. Deze waarden zijn de basis voor de interne afrekening, voor het controleren van de verdeelsleutels en voor monitoring. De afbakening tegenover het net blijft een zaak van de netbeheerder.

Welke uitvoering past bij het meten van een PV-installatie?

Een uitvoering met bidirectionele meting en belastingsprofielgeheugen. Daarmee zijn productie, eigen verbruik en teruglevering afzonderlijk te volgen, en kunnen tot vier tarieven over verbruik en teruglevering worden verdeeld.

Gelden de ijkperioden ook voor tussenmeters in een ZEV?

Ja. De herijkperiode van tien jaar volgens artikel 6 EMmV hangt aan het meetinstrument, niet aan wie het beheert. Worden de waarden voor de afrekening gebruikt, dan moet de meter geldig geijkt zijn.

Juridische informatie uit de Zwitserse energiewet (EnG, SR 730.0) art. 17 en 18, de elektriciteitsvoorzieningswet (StromVG, SR 734.7) art. 17d en 17e en de EJPD-verordening over meetinstrumenten voor elektrische energie en vermogen (EMmV, SR 941.251) art. 6 en 13. Stand oktober 2026. Bepalend is de op het betreffende moment geldende wettekst; deze informatie vervangt geen juridisch advies.

Welke uitvoering hebt u nodig?


Vertel ons waar de data naartoe moeten – monitoringsysteem, afrekening, cloud of alle drie. Daaruit volgt de interface.

Telefoon
+41 (0)41 545 03 00

Technische support
helpdesk@emuag.ch

Bestellingen Zwitserland
orders@emuag.ch